Egyik legfontosabb kiegészítő: a fátyol

2024.03.06

A menyasszonyt már az ókori Rómában és germán területeken is fátyol védte a gonosz szellemektől és szemmel veréstől, számos kultúrában pedig – ahol az ifjú pár az esküvőn találkozott rendezett házasság keretében- valódi takarást is biztosított egészen a házasságkötésig

A fátylat a babonák szerint szigorúan tilos esküvő előtt próbálgatni, a nagy napon kizárólag a menyasszony édesapja tűzheti lánya hajába és csak a vőlegény hajthatja fel az oltár előtt, mikor "oltalmába veszi" az ifjú feleséget. Ha a fátyol más kezébe kerül, annak végzetes következménye lehet- aki felpróbálja, az elcsavarhatja a jövendőbeli férj fejét.

Hagyományosan a fátylat elteszik a gyermek keresztelőjére, ahol egy tükröt kell letakarni vele, hogy a gyermek szép, ugyanakkor szerény legyen.

Sok menyasszony tartózkodik tőle, mit is kezdjen egész nap a menyasszonyi fátyollal. Azonban fontos, hogy a menyasszonyi fátyol nincs rajtad az esküvő egész napján.

A fátyol leginkább a szertartás alatt, valamint a fotózáson tökéletes kiegészítő a menyasszony viseletének. Miután a ceremónia és a fotózás is megtörtént a menyasszonyi fátyol is kikerülhet a frizurából. Hiszen nehéz benne enni, táncolni, beszélgetni a vendégekkel. Ekkor már egy hajdísz is elegendő a frizurába.

A menyasszonyi fátyol öltöztet, így mi mindig javasoljuk, legalább próbálja fel a menyasszony a ruhájához, lássa magát fátyolban, mert sokszor a fátyol felhelyezése nyújtja azt a tökéletes látványt, amit vár a menyasszony.

A fátyolnak tökéletesen passzolnia kell a ruhához, a frizurához, arcformához, valamint figyelembe kell venni az esküvő stílusát is. Először a ruhához illő fátyol színét kell kiválasztani, ami többnyire fehér vagy ekrü színű. Lehet mintás, csipkés, több rétegű, szaténnal szegélyezett szélű, vagy készülhet teljesen egyszerű tüllből. A lényeg, hogy ne a fátyol domináljon, ne nyomja el a ruha szépségét.

Meg kell határozni a fátyol hosszát. Ha templomi esküvő lesz, akkor a látványos földig érő, vagy még hosszabb menyasszonyi fátyol, ami igen teátrális hatást kelthet, ahogyan maga mögött húzza a bevonuláskor.

Ha uszályos ruhát fog viselni az ara a nagy napon, a fátyol hossza nem haladhatja meg az uszály méretét.

Ha a menyasszonyi ruha nem takarja a vállakat, vagy hátul mélyen kivágott, olyan fátylat érdemes választani, ami elfedi a hátat, a vállakat és a karokat is.

A vállig érő fátyol amellett, hogy igen dekoratív, kiemeli a ruha szépségét, kényelmes és nem akadályozza a menyasszonyt a mozgásban.